Düz Burun Olan Kişilerin Karakteri Nasıldır?
11 Temmuz 2024

Düz Burun Olan Kişilerin Karakteri Nasıldır?

Düz Burun

Düz burun, koklama ve solunum yapma işlevlerini yerine getiren, yukarıdan aşağıya doğru her iki tarafta delikleri bulunan, kıvrımlı yapısıyla içerisindeki kıllarla tozların akciğerlere gitmesini engelleyen sümüksü bir yapıda olan bir organdır. Burun, en çok göz önünde olan ve kişinin en çok dikkat çeken organlarından biridir. Burnunuz bazen karakterinizi gösteren, bazen genleriniz hakkında bilgi veren ve kimi zaman da soyunuz hakkında ipuçları veren bir yapıdır.

Düz Burunlu Kişiler Şanslı ve Güzel Kişilerdir

Ancak herkes güzel bir burunla doğmamış olabilir. Fakat düz burunlu kişilerin yüz hatları genellikle çok güzel ve belirgin bir şekle sahiptir. Kimi insanların burnu çok güzel olabiliyorken, kimi insanların burnu gerçekten kötü bir görünüme sahip olabilmektedir. Bu tür bozuklukları gideren plastik cerrahlar, kişinin burun fotoğraflarını çekip bilgisayar programlarına yükleyerek, kişiyle birlikte bakıp karar verip burun üzerinde değişiklikler yaparak kişinin yüzüne yakışacak en güzel burun şeklini tasarlayarak hayata geçirmektedirler. Kavisli, büyük, kemerli, kısa burun, geniş delikli burun, düz burun, geniş ve yanaklı burun gibi birçok bozuk şekilli burun mevcuttur. Bu bozuk çeşitli burunlar kişide memnuniyetsizlik yaratır. Bu durumda plastik cerrahlara gidilerek burunda düzeltme yapılır. Genel olarak ülkemizde en sık görülen ve özellikle Karadeniz bölgesinde görülen burun şekli kemerli burundur.


Düz burun ve diğer değişik burun tiplerinin kişinin karakteriyle alakalı olduğunu söylemek mümkündür. Geçmiş zamanlarda, özellikle erkeklerin burun yapısı, liderlik gerektiren bazı görevlerde birer gösterge olarak kabul edilmiştir. İnsan yüzünün bütün noktalarının kişilerin karakterinde belirli bir anlamı olduğunu dile getiren bazı insanlar bulunmaktadır. Araştırmacıların üzerinde fikir birliğine vardığı nokta ise geniş burna sahip olan kişilerin kendine güven duyan ve sosyal bir yapıya sahip olduğu yönündedir. Dar burunlu olanlar ise kontrolü ele alan ve garantici tiplerdir. Düz burun ise çok sosyal ve bir o kadar da kararsızlığı ile bilinen tiplerdir. Kemerli burna sahip olan insanlar genelde lider olma isteğine sahiptirler.

Düz Burun ve Dudak Arasındaki Mesafe

Son zamanlarda herkes düz burun, doğal ve estetik bir burun istemekte ancak burundaki şekil bozukluklarının hepsi düzeltilebilmektedir. Burun estetiği, çoğunlukla burnu büyütmek için bazen de küçültme işlemi gerektiren kombine bir işlem olarak yapılır. Kısa burun, uzun burnun aksine yapısal olarak düşük burun kemiği olan insanlardır. Bu insanların burun ile dudak arasında belli bir mesafenin olması gerekir. Burun ucu ile dudak arasındaki mesafe kadınlarda 110 derece, erkeklerde ise bu ölçü 90 ya da 100 derece civarındadır. Bu açıların altında kalan burun ucu düşük sayılır. Ancak bu açıların altında kalan burun delikleri karşıdan bakıldığında kötü gözükür. Bu da kimsenin istemediği bir durumdur. Kemerli burnu olan insanlar bu durumdan pek memnun değildirler ancak bu durum düzeltilebilen bir durumdur. Kemerli burna yandan bakıldığında burun sırtındaki kemer çok bariz olarak göze çarpar ve kemerin büyüklüğü hemen kendini gösterir ve burun ucu aşağı inmiş olur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Tokkan

11 Temmuz 2024 Perşembe

Burnumun yapısı düz ve herkes burnumun estetik olarak çok güzel olduğunu söylüyor, bu durum karakterimle ilgili ne gibi ipuçları verebilir? Ayrıca, düz burun ve dudak arasındaki mesafe gerçekten bu kadar önemli mi?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Tokkan,

Burnunun estetik olarak beğenilmesi, güzellik algısına uygun olarak kabul edilen bir yapıya sahip olduğunu gösterebilir. Ancak, bir burnun yapısının karakterle doğrudan bir bağlantısı olduğunu söylemek zor. İnsanların burun yapısı, tamamen genetik ve bireysel farklılıkların bir sonucudur. Estetik olarak beğenilen bir burna sahip olman, kendine olan güvenini arttırabilir ve bu da sosyal ilişkilerinde daha rahat olmanı sağlayabilir.

Düz burun ve dudak arasındaki mesafeye gelince, bu oranlar yüz estetiğinde simetri ve dengeyi sağlayan faktörlerdendir. Ancak, bu oranların önem derecesi kişisel görüşlere göre değişebilir. Herkesin güzellik algısı farklıdır ve kendini nasıl hissettiğin, en önemli faktördür.

Kendine olan güvenin ve kendini beğenmen en önemli şey!

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Burun Akıntısını Ne Keser?

Burun Akıntısını Ne Keser?

Burun Yarası Tedavisi

Burun Yarası Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Burun Küçültme Hareketleri Nelerdir?

Burun Küçültme Hareketleri Nelerdir?

Tek Taraflı Burun Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Tek Taraflı Burun Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Burun Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Burun Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Burun Estetiği Sonrası Şişlik

Burun Estetiği Sonrası Şişlik

Kemerli Burun Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kemerli Burun Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Burun Görevleri Nelerdir?

Burun Görevleri Nelerdir?

Güncel

Doğal Burun Estetiği Nedir?

Doğal Burun Estetiği Nedir?